شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

۱۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

مهران موزون :

درباره انتصاب ولیعهد جدید و ناپخته عربستان شاید بتوان گفت :

سالهاست که امریکا شاهزادگان جوان، جویای نام و حریص آل سعود را برای قطعه قطعه شدن عربستان آماده کرده است.
طی سالهای اخیر، عطش شاه شدن در نوه های عبدالعزیز سعودی آنقدر رشد یافته که دیگر ظرفیت پذیرش "یک شاه" و "یک اقلیم" در آنها وجود ندارد.
اینکه امریکا چقدر در مدیریت و دامن زدن به این عطش نقش داشته امری است علیحده،
اما آنچه مسلم بنظر میرسد اینکه امریکا بعد از ناکامی 12 سال اخیر در سزارین اجباری خاورمیانه جدید ناچار است از سوراخ عربستان سعودی اقدام به تکه تکه کردن کشورهای منطقه کند.
محمد بن سلمان گزینه ای مناسب برای استارت این نقشه تشخیص داده شده و انتصاب او به عنوان ولیعهد سعودی تعمدی است که از سوی امریکا فرماندهی میشود تا شهوت فروخفته دیگر شاهزادگان جوان برای شاه شدن سرباز کند.
شهوتی که جز با تکثیر کرسی های شاهی با تولد چند کشور جدید در شبه جزیره عربستان فروکش نخواهد کرد.
اشتباهات و خودکامگی هایی که محمد بن سلمان در این مسیر و به بهانه جنگ با ایران قرارست مرتکب شود کاتالیزوری است تا سندرومِ "شاه شدن" در خاندان سعودی را تشدید کند.
امری که ایده آلِ خواسته امریکا در تولید عربستان های کوچک و قابل یغماتر است.
صرفنظر از اینکه جنگ تحمیلی(و البته احتمالی) بین عربستان و ایران چه صدمه ای به عقبه نظامی دو کشور و تخلیه زرادخانه هایشان(بنفع امریکا) خواهد زد ، قدرت گرفتن جوانی بنام محمد بن سلمان در سعودی مقدمه  چند کشور شدن عربستان و آغاز موزاییکی شدن کشورهای خاورمیانه می تواند باشد.
باید ماند و دید که رهبر ابرقدرت بلامنازع خاورمیانه چگونه از خیابان فلسطین تهران این نقشه را به نفع کشورهای منطقه برهم خواهد زد.

مهران موزون
31خرداد 1396

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۶ ، ۱۷:۳۷
مهران موزون

آقای شهاب مرادی سه سال قبل را یادت هست؟ ( اینجا )

حالا ( اینجا ) رو بخون!

سپس نظر به اینکه جیرجیرک ها کوچولوتر و بیگناهتر از گنجشک ها بوده و اتفاقا برعکس گوشت حلال گنجشک، حرام گوشت هم هستند زحمت بکشید و اولین آنتن زنده ی مفتی که گیرتون اومد مردم کرمان رو هم مورد حمله و نکوهش (آنگونه که تخصصتون هست) قرار بدهید و در بروید(آنگونه که به مردم دزفول حمله کردید و در رفتید!)

#شهاب_مرادی

#بی_تقوا

#ریاکار

#بی_انصاف

#مغرور


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۰۹
مهران موزون

اگر چه تو حاج کاظم نیستی اما دهه ات گذشته جناب الله کرم.

17 سال پیش توی گوشِت بهت گفتم، حالا دوباره روی مناره اینترنت تکرار میکنم : خاتمی تو رو رییس جمهور کردی و گذاشتی توی دامن این ملت.

بهتره بدونی روزگار حالا با 76 خیلی فرق کرده اخوی.

الان گوگل همه جای افکارتو واسه بچه های انقلابی نشون میده .

الان برای پیشبرد منافع "اصول طلبان" تو دیگه کارکردی نداری چون دستمالی شدی برادر!

فعلا دور دورِ علی مطهریه!

الان الله کرم جواب نمیده.

کنار بکش بنظرم!

چون یه خدایی اون بالای سر هست که سال 76 هم بودش و دید که تو چه کردی تا خاتمی پیروز بشه!

اما یه فرقی بین خدای الان و خدای 76 هست و اونم اینه که ضریب ستارالعیوبی اش در مورد بعضیا کم شده.

پس مشرف!!!!


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۰۹
مهران موزون

چندی است که شنیده میشود دبیر بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام محمود احمدی نژاد است که به ریاست آقای ه.ش در سمت جدید خود دوران جدیدی از خدمت به نظام را تجربه خواهد کرد.

صرفنظر از اینکه شخص ولی امر چه تصمیمی برای لیست جدید انتصابات مجمع اتخاذ خواهند فرمود.

صرفنظر از اینکه پتانسیل خدمت رسانی احمدی نژاد فرای دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام هست یا نیست!

و صرفنظر از اینکه بوی انتصابات انقلابی برای دوره جدید مجمع به گوش میرسد (که در این صورت خبر احتمال انتصاب احمدی نژاد به سمت دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام طبیعی است)

و صرفنظر از..

باید توجه داشت که، اصولا در خصوص انتصاباتی که مقام معظم رهبری مستقیما منصوب می نمایند پرتاب اسامی مختلف در رسانه ها (به عنوان پیشنهاد عزل و نصب افراد و گزینه ها) امر پسندیده ای نیست و چه بسا شرعا هم مورد داشته باشد زیرا شائبه فشار بر رهبری برای عزل و نصب را ایجاد میکند.

علی ایحال،

مطلبی که سایت افراطی "انتخاب" به نقل از "آرمان" راجع به تمدید عضویت احمدی نژاد در دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت ، قلمی و به فضای سایبر پرتاب کرده است میتواند بیانگر آن باشد که :

ظاهرا خبر انتصاب محمود احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت خیلی دور از حقیقت نیست که دشمنان قسم خورده اش اینچنین به تکاپوی فضاسازی رسانه ای افتاده اند.

اما،

تحلیل اینکه انتصاب احتمالی احمدی نژاد در کرسی دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام چقدر برای فعال کردن و انقلابی سازی این کرسی عاطل مانده میتواند موثر باشد بماند برای وقتی که این اتفاق احتمالی افتاد!

باید ماند و دید! 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۶ ، ۱۶:۵۶
مهران موزون

پس از صدور دستور "آتش به اختیار" فرماندهی کل قوا به جوانان فعال در فاز فرهنگ،

همگان یقین پیدا کردند که وزارتخانه یی که برای پخش یک ترانه سرطانی در ماه مبارک رمضان دست به مکاتبه با رسانه ملی میزند مختل شده و تعطیل است.

وزارتخانه ای که وزیرش در ایام انتخابات برای جور کردن هنرپیشه و خواننده(برای ارسال به ستاد کاندیداها) جلوی دوربین ها اعلام آمادگی میکند حتما دچار تعطیلی و اختلال است.

پس از دستور ولی امر به فعالان فرهنگی مستقل و انقلابی کشور انتظار آن بود که مدیران این وزارتخانه آژیر قرمز را برای میزهای مدیریتی خود بکشند و دنبال دلایل تعطیلی و اختلالات خود بگردند.

اما ظاهرا چنین نیست!

معاون فرهنگی این وزراتخانه با کمال جسارت، خود را در مقامی دیده که فرمان "آتش به اختیار" فرماندهی کل قوا را برای افسرانی که مخاطب این فرمان هستند تفسیر کند.

تصویر زیر را ببینید :

او در توییت خود از واژه "اقدام" استفاده کرده است که معنای خاص و نیشداری از آن مستفاد میشود.

ظاهرا لازم است یکی از آبدارچی های محترم وزارت ارشاد باید به این آقای معاون حالی کند :

اولا :رهبری هنوز اقدامی نکرده اند که اگر دست به اقدام بزنند خطاب به بزرگترهای شما میزنند نه شما که...

ثانیا : اکنون وقت سخن گفتن شما نیست بلکه هنگامه شرمنده بودن از روی رهبری و ملت است.

شما و وزارتخانه تان فعلا متهم به اختلال و تعطیلی هستید و شأنیت تعیین تکلیف برای ارتباط بین افسران جنگ نرم و فرمانده کل قوا را ندارید.

اگر کمترین خجالتی از روی سیدناالقائد میکشید باید پاگون های پاسبانی از قرارگاه فرهنگی مملکت را از دوش خود کنده و به خانه بروید و منتظر دستور بعدی باشید!

معقولانه ترین کار اکنون آنست که شما متهمانِِ به تعطیلی و اختلال در وزارت ارشاد تا مدتها در افق رسانه ای کشور محو و ناپدید شوید و جلوی چشم مردم و رهبری ظاهر نشوید تا شاید کمکاری و کجکاری تان از یادها فراموش شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۹۶ ، ۲۱:۳۰
مهران موزون

به دنبال برکناری یاسر هاشمی از دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد ، حسن مصطفوی در نامه ای سوال برانگیز به حسن فریدون بابت عزل میرزاده(که هفته ها قبل صورت گرفته) اعتراضاتی بیان داشته است.

آیا ربطی بین برکناری یاسر هاشمی و این نامه حسن مصطفوی به حسن فریدون وجود دارد یا واقعا آقای مصطفوی بعد از این همه مدت نگران خروج حمید میرزاده از دانشگاه آزاد شده است؟ اگر چنین است چرا؟


حال بشنوید از علی اکبر ولایتی راجع به فساد میرزاده و فرزندانش :


به گزارش مشرق، در پی تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی، عده‌ای روند این تغییرات را زیر سوال برده و آن را دارای ابهام دانسته‌اند. پیرامون این موضوع و چرایی و چگونگی تغییرات انجام شده با دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس این دانشگاه گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.


 آقای دکتر روند تغییر و تحولات در دانشگاه آزاد از کجا شروع شد؟
پس از انتصاب اینجانب از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رئیس هیئت موسس و انتخاب من به عنوان رئیس هیئت امنا، در مسائل متعدد و پیچیده وارد شدم، که این مسائل شامل فسادهای مالی نیز می‌شد. ابتدا تلاش من بر آن بود که به صورت مسالمت‌آمیز این معضلات حل شود. لذا به آقای میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابت فسادهای مالی موجود در دانشگاه آزاد تذکراتی داده شد.


 این مفسده‌های مالی در زمان مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به ایشان گزارش داده شده بود؟
این فسادهای مالی از زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود. آقای علی‌محمد نوریان که دبیرکل هیئت موسس هستند و از سوی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به سمت بازرسی منصوب شده بودند این موارد را مطرح کرده بودند، و بنا به شهادت برخی از اعضای هیئت موسس و امنا ( که در صورت لزوم اسامی آنها را خواهم گفت) قرار بود آقای میرزاده عزل شود.

اگر لازم شد نام بعضی از مدعیان امروز که خبر تصمیم مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر عزل میرزاده را حضورا به اینجانب گفتند را خواهم گفت. وقتی آیت‌الله هاشمی‌ گزارش این مفسده‌ها را شنیده گفته بود که برخورد با فرد مورد نظر پس از انتخابات صورت گیرد.


چه مشکلاتی از جانب این فرد پیش آمده بود؟
بخشی از مشکل اصلی در این میان دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه ‌آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود است.

حتی اظهارات بعضی از روسای واحدهای دانشگاه آزاد موجود است که با امضاء خط خود دراین‌باره نوشته‌اند.


 می‌توانید برای ما نمونه‌ای از این موارد را بگویید؟
 مثلا فرزند آقای میرزاده از برخی روسای واحدها خواسته است که با شرکت خاصی قرارداد انعقاد کنند و آن فرد زیربار نرفته و مغضوب آقای میرزاده قرار گرفته است. گزارش‌های متعدد و مستدل مبنی بر این فسادها موجود است.


 شما به ایشان درباره این موارد تذکر ندادید؟
از تاریخ نصب اینجانب به سمت رئیس هیئت موسس، بنده به طور مکرر با آقای میرزاده مکاتبه کرده و به صورت حضوری به او تذکر دادم که معاملات و قراردادهای کلان بدون اطلاع اینجانب و مشورت با افراد صاحب‌نظر و مصلح منعقد نشود. از جمله این قراردادها شراکت در یک کارخانه داروسازی به مبلغ بیش از دویست میلیارد تومان بود که به محض اطلاع گفتم که باید متوقف شود.


 برای جلوگیری از بروز این مفسده‌ها چه تدبیری اتخاذ گردید؟
قرار بر این شد که بنده نماینده‌ای معرفی کنم. بنده آقای دکتر رهایی رئیس سابق دانشگاه امیرکبیر را معرفی کردم که در جلسات تصمیم‌گیری برای انعقاد قراردادها حضور داشته باشد و هر معامله‌ای که ایشان به صلاح ندیدند متوقف شود تا رسیدگی در مورد آن صورت گیرد. پس از این بود که آقای میرزاده نامه‌ای برای من نوشتند و در آن نامه این رسیدگی‌ها را که برای جلوگیری از بروز مفاسد بود دخالت‌های غیرقانونی نامیدند.

ایشان در آن نامه گفته بودند که هیئت موسس و هیئت امنا اجازه ورود در کارهای اجرایی دانشگاه را ندارند. در این میان شواهد متعدد مبنی بر فسادهای موجود در معاملات به اینجانب می‌رسید.


 می‌توانید نمونه‌ای از آن موارد را بگویید؟
بله. از جمله رئیس دانشگاه اسلامشهر شرحی نوشت و همچنین حضورا برای اینجانب بیان کرد. او گفت که هیئت تصمیم‌گیر در دانشگاه‌آزاد به وی ابلاغ کرده‌اند که زمینی را به مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای پارکینگ دانشگاه از یک خانواده خاص ومقیم خارج کشور خریداری نماید. او با آنها وارد معامله می‌شود و پس از چانه‌زنی بسیار این مبلغ را به ۳۶ میلیارد تومان کاهش می‌دهد.

در این میان از سوی وکیل آن خانواده به او پیشنهاد می‌شود که ۱۰ درصد معامله را به عنوان رشوه بگیرد و به همان مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد رضایت بدهد، که وی زیربار نمی‌رود و معامله را لغو می‌کند.


حال بگذریم از اینکه دانشگاه آزاد اسلامشهر آیا به چنین زمینی در این مقیاس و با این قیمت آن هم برای پارکینگ نیاز دارد یا نه؟!


 شما برای برطرف کردن این مشکلات چه راهی در پیش گرفتید؟
اینجانب چاره‌ای ندیدم جز اینکه به مسئولیت خود عمل کنم و لذا طبق ماده ۱۱ اساسنامه بر اساس درخواست ۴ نفر از هیئت امنا (در حالی که ۳ نفر کافی بود) جلسه فوق‌العاده تشکیل دادیم. در این جلسه تمام ۹ نفر اعضای هیئت امنا حاضر بودند. دستور جلسه رسیدگی به همین مفاسد مالی بود.

در این جلسه آقای علی‌محمد نوریان دبیرکل هیئت موسس که منصوب آیت‌الله هاشمی بود چند نمونه از فسادهای مالی ثابت شده مدیریت دانشگاه آزاد را با اسلاید مدارک (که شامل ۶ زونکن بود) نشان داد. دو وزیر محترم بهداشت و علوم مطالب خودشان را بیان کردند و برای شرکت در جلسه هیئت دولت جلسه را ترک کردند. تعداد هیئت امنا به ۷ نفر رسید. برپایه اساسنامه اکثریت برای تشکیل جلسه کافی است. لذا جلسه ادامه یافت.

با توجه به گزارش دبیرکل هیئت موسس اینجانب به عنوان رئیس هیئت امنا تصمیم گرفتم که پیرامون عزل یا ادامه کار آقای میرزاده رای‌گیری انجام شود. ۵ نفر از ۷ نفر اعضای حاضر در جلسه ابتدا به استعفای ایشان در مدت یک هفته و سپس عزل وی در صورتی که استعفا ندهد رای دادند.


 واکنش آقای میرزاده چه بود؟
آقای میرزاده اعلام کرد که از فردا به دانشگاه نخواهد رفت. پس از آن آقای میرزاده و یک نفر دیگر از اعضا جلسه را ترک کردند. با وجود رفتن آنها هنوز اکثریت حاضر بود و اساسنامه هم می‌گوید که اگر اکثریت حاضر رای دهند رای آنها قانونی است.


لذا اگر از پنج نفر باقی‌مانده حتی ۳ نفر هم رای می‌دادند به سرپرستی آقای نوریان کافی بود، در حالی که هر پنج نفر به ایشان رای دادند و امضا کردند. که برای نخستین‌بار در تاریخ دانشگاه آزاد رای و امضای حاضران ثبت شد و اگر لازم شد در همین روزنامه منتشر می‌کنیم.

اقدام دیگری که در آن جلسه صورت گرفت نصب حسابرسی «مفید راه‌بر» بود،  چرا که در طول ۳۵ سال گذشته هیچ حسابرسی مستقلی از دانشگاه آزاد صورت نگرفته بود و هر چه بوده حسابرسی داخلی بوده است. این اقدام را انجام دادیم تا جلوی مفسده‌های مالی گرفته شود.


در همان ابتدای نصب حسابرسی «مفید راه‌بر» موارد زیادی از اشکالات مالی مطرح شده است. روز گذشته نیز آقای نادریان رئیس حسابرسی «مفید راه‌بر» با نشان دادن تعدادی اسلاید از وجود اختلالات مالی بسیاری در دانشگاه آزاد گزارش داد. ان‌شاءالله نتیجه حسابرسی‌های مفید راه‌بر به قوه قضائیه تحویل داده خواهد شد.


 بودجه دانشگاه آزاد از شهریه دانشجویان که اغلب آنها از قشر مستضعف هستند فراهم می‌شود و حیف و میل آن گناهی نابخشودنی است
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ خرداد ۹۶ ، ۰۲:۴۴
مهران موزون

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ خرداد ۹۶ ، ۰۹:۰۲
مهران موزون۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۱۰
مهران موزون

آقای وزیر ارشاد،

طهارت سیاسی تان کجا رفته؟

چرا سفره افطار مردم را ملوث به صدای در آغوش گیرندگان بی بی سی و گوگوش میکنید؟

چرا دلالی میکنید برای روی آنتن رفتن صدای کسی که 1400 سال فقاهت شیعه را ضدهنر معرفی میکند؟

چرا خط قرمز فتنه را رعایت نمی کنید آقای وزیر ارشاد جمهوری اسلامی؟

7 سال است که همفکرانتان در تمام طول سال با قلم و قدم به صداوسیما حمله میکنند اما دو شب مانده به آغاز ماه مبارک رمضان دوباره یادشان می آید که صدای سرطان فتنه را روی آنتن ماه مبارک رمضان ببرند.

نامه میدهید به علیعسگری؟

او تا همین جای کار بابت آوانسهایی که به شما و رییس پرتوقعتان داده است زیر کوله باری از سوالات ملت انقلابی ایران مانده است.

آقای صالحی امیری،

آیا همین چند روز پیش نبود که حسن فریدون در حملات انتخاباتی اش به صداوسیما هم حمله کرد و به تأسی از آن استوانه به فدک رهبری تاخت؟

مطلع باش که ثبت ملی آن ربنای مشمئزکننده، آنهم در گرماگرم تبلیغات انتخاباتی حسن فریدون چیزی از سرطانی بودن فتنه 88 کم نمیکند.

نامه ندهید به علیعسگری!

زور بیخود نزنید آقای وزیر.

رییس فعلی صداوسیما به اندازه کافی آبرویش را بر سر خدمت به دولت یازدهم قمار کرده است.

بروید و ربنای گوگوشی را از همان صداوسیماهای موبایلی که حسن فریدون وعده داد پخش کنید.

شما را چه به رسانه ملی؟؟پی نوشت : نامه وزیر ارشاد به رییس صداوسیما +

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۳۶
مهران موزون

رئیس ستاد مرکزی سید ابراهیم رئیسی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام منتظری، خواستار رسیدگی دادستان کل کشور به تخلفات گسترده در برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

به گزارش مهر علی نیکزاد رئیس ستاد مرکزی سید ابراهیم رئیسی در نامه ای به حجت الاسلام منتظری، خواستار رسیدگی دادستان کل کشور به تخلفات گسترده در برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

به همراه این نامه یک جلد گزارش مستند به ضمیمه گزیده ای از تخلفات و یک حلقه DVD حاوی صدها مورد عکس و فیلم در این زمینه برای قوه قضائیه ارسال شده است.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۴۹
مهران موزون