شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۶ ، ۲۰:۴۶
مهران موزون۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۶ ، ۲۱:۰۸
مهران موزون

هنوز ساعاتی از انتشار خبر مرگ داود احمدی نژاد نگذشته است که سایت تابناک در اقدامی زشت + دست بکار شده و با برجسته سازی اختلاف نظر برادران احمدی نژاد سعی دارد تا "صاحب عزا" بودنِ دکتر احمدی نژاد را زیر سوال ببرد.

فرض کنید امیدوار رضایی و محسن رضایی در مقام برادری شان اختلاف نظری درباره مسائل سیاسی داشته باشند و هنوز جسد امیدوار رضایی در سردخانه است سایت حامی احمدی نژاد  فی الفور درباره اختلاف برادران رضایی رپرتاژ خبری برود.

با شناختی که از سایت تابناک دارم فریاد "وا اخلاقا"یش فضای مجازی کشور را پر میکرد و حکم تکفیر احمدی نژاد را صادر میکرد که چرا هنوز جنازه برادرِ سردار سرلشکر دکتر حاج محسن رضایی زمین است محمود احمدی نژاد دست به عقده گشایی میزند و...

بالاغیرتا درست نمیگویم؟

بنظرم جا دارد آقای محسن رضایی ضمن عرض ادب و تسلیتش به دکتر احمدی نژاد، به تیم تابناک تذکرجدی بدهدکه: مرگ حق است حتی برای برادرِ محسن رضایی!


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ مهر ۹۶ ، ۱۲:۵۸
مهران موزون
مهران موزون :
اگر چه یک پیج رسمی برای برنامه خندوانه در اینستاگرام وجود دارد (که حدود 2 میلیون نفر عضو آن هستند) اما اکانت اصلی که بخش مهمی از اطلاعات و ارتباطات اینستاگرامی برنامه خندوانه همچون یک قُلک در آن ذخیره شده rambodjavan1 می باشد.دوختن کد فیلم سینمایی نگار به خندوانه

هم اکنون قریب 6 میلیون نفر فالوور درین پیچ مجتمع هستند و این در زبان اقتصادی فضای مجازی یعنی یک سکویی که درآمد تبلیغاتی آن میتواند از ماهیانه 50 میلیون تومان نیز فراتر برود.
نکته اینجاست که حتی اگر رسانه ملی امتیاز ارزش افزوده های برنامه خندوانه در فضای مجازی را به رامبدجوان فروخته باشد این رفتاری غیرحرفه ایست که با نام رامبد جوان برچسب خورده و رونمایی شود.
رامبد جوان مدتهاست زیرکانه و بی دغدغه، اقدام به بارگذاری اطلاعیه ها و اخبار و ارتباطات خندوانه روی اکانت  rambodjavan1  نموده است و حالا روی این پیچِ میلیارد تومانی اقدام به تبلیغات فیلم سینمایی خویش (نگار) نماید.

تصویر رامبد جوان و نگار همسرش

سوال اینجاست که :
آیا لطف الله سیاهکلی به عنوان معاونت رگولاتوری رسانه ملی از این رانتخواری آشکار بیخبرست؟
و اگر مدیران رسانه ملی آگاهند از این موضوع، باید توضیح دهند که آیا کپی رایت و برند رسانه ای صداوسیما در فضای مجازی املاک شخصی آقایان است که به رامبد جوان ببخشند؟
آیا تمامی مجریان برنامه های پرطرفدار صداوسیما اجازه دارند تا با راه اندازی یک فان پیج شخصی روی اینستاگرام اقدام به هدایت مخاطبان برنامه در آن پیج و بهره برداری جهت تبلیغات شخصی نمایند؟
چرا هیچکس پاسخگوی بی سر و سامانی مالکیتهای معنوی صداوسیما در فضای مجازی نیست؟
مگر دو معاونت مجازی و رگولاتوری با طمطراق های فراوان در رسانه ملی ایجاد نشده اند؟

اکنون که خندوانه تمام شده است 6 میلیون عضو اینستاگرامِ رامبدجوان، آورده ای بادآورده از رسانه ملی است که برای این فرد به ارث مانده است که قریب به یک میلیارد تومان ارزش دارد.
چه کسی پاسخگوست؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مهر ۹۶ ، ۲۱:۱۵
مهران موزون

آقای ترامپ،

شما کودکی 7 ساله بودید که دولت امریکا از آنسوی کره زمین با یک تلفن در ایران کودتا و دولت عوض میکرد.

حالا کجای کارید؟

میروید در سازمان ملل علیه ایران رجز میخوانید و دنیا را برای مقابله با ایران به یاری میخوانید.

و ما کجاییم؟

سالهاست که وارد حیات خلوت شما در امریکای لاتین شما شده و شمشیر داموکلوس جمهوری اسلامی (حزب الله) را نیز بر سر اسراییل تان آویخته ایم.

پرچم حزب الله را در بولیوی افراشته ایم و ضریب رشد اسلام گرایی را در اروپا افزایش داده ایم.

شما ما را در فیلمهای هالیوودی به زامبی تشبیه کنید و مردمتان را بترسانید که مثلا ایران و اسلام می آیند که بخورندتان، ما اما نفوذمان در قلوب ملتهای جهان را گندزدایی لیبرالیست تلقی میکنیم.

آقای ترامپ،

یادت هست در جنگ 33 روزه اسراییل علیه مردم لبنان، کاندولیزا رایس چه گفت؟

- جهان کشتار در جنوب لبنان را تحمل کند زیرا اینها جیغ های زایمان خاورمیانه جدید است.(نقل به مضمون)

حالا اما،

این ما هستیم که عربده های شما در سازمان ملل را نعره های وازکتومی شدن ابرقدرت امریکا به دست توانای جمهوری اسلامی تلقی میکنیم.

و این یعنی پایان "زایمان قدرت در امریکا".

آقای ترامپ،

اگر عمرتان کفاف نداد، حتما ایوانکای پلاستیکی تان تا قبل از 2050 میلادی شاهد فروپاشی ایالات متحده ی فعلی و تاسیس "جماهیر اسلامی امریکا" خواهد بود.

بخوانید لیست 50 کشوری را که از فروپاشی شما حاصل خواهد شد :
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مهر ۹۶ ، ۱۲:۱۲
مهران موزون