شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

اینروزها،

دنیا متحیر مدیریت مستقیم ولایت فقیه جمهوری اسلامی بر منطقه غرب آسیا و تاثیر غیرمستقیم سیاستگزاری معظم له بر عمده ی گیجگاه های کلیدی تمدن غرب است.

در ایامی به سر میبریم که دوستان جمهوری اسلامی غرق در غرور و افتخار به وجود امام خامنه ای(مدظله) و دشمنانش غرق در وحشت و عصبانیت اند.

اگر در مثالی کوچک،

مدیریت جهانی حضرتش را شبیه سرمربی گری یک تیم فوتبال در آستانه قهرمانی جهان بدانیم،

باید گفت : در آستانه دستیابی به مقام قهرمانی جهان، فالش خوانی یکی از اعضای تیم بر علیه وجهه و پرنسیپ سرمربی آن تیم اگر «خیانت» نباشد پس چیست؟

آیا کمترین حکم چنین جرمی اخراج از تیم نیست؟

لگد به جایگاه ولی امر مسلمینی که در اوج مدیریت و اعزاز و موفقیت جهانی بسر میبرد اگر خیانت به تمام مسلمین جهان نباشد حتما خیانت به جمهوری اسلامی است؟

اکنون که منافع نامشروع جهان استکبار به مدد هوشمندی های 27 ساله ی امام خامنه ای(مدظله) و حفظ عَلَم اندیشه های حضرت روح الله در دستان پرتوان ایشان به بن بست رسیده و تمام گیجگاههای سیاسی و اقتصادی اش از امام خامنه ای مدظله الشریف ضربه های مستقیم و غیرمستقیم خورده است به روشنی میتوان مدعی شد که :

در شرایط فعلی هرگونه سخن و عمل کسی که موجب تضعیف وجهه ولی فقیه کنونی جمهوری اسلامی گردد شایسته اشدّ مجازات بوده و چنین شخصی مصداق بارز مفسد فی الارض است.

9 دی نزدیک است!

و شاید خواست خداست که در آستانه این یوم الله، نوای شوم تضعیف ولی امر مسلمین جهان را از حلقوم پلید رأس فتنه 88 میشنویم و این یعنی : نورُ علا نور.

زیرا آخرین نفسهای فتنه در 9 دی امسال زیر چرخهای قطار بصیرت ملت بریده خواهد شد.

یادمان نرود که امام امت فرمود :

(( در قضیه‌ی 9 دی سال 88 یک نکته اساسی است و آن نکته برمیگردد به هویت انقلاب و ماهیت انقلاب. یعنی همان روحی که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و آن حضور عظیمِ بی‌نظیرِ تاریخی در سال 57، همان روح در ماجرای 9 دی نشان داده شد؛ کمااینکه در قضایای گوناگونِ دیگر هم نشان داده شده، لیکن در 9 دی به شکل بارزی نشان داده شد؛ به طوری که جای انکار و تردید و تأمل برای هیچ کس از بدخواهان و دوستان و دشمنان و دیگران باقی نگذارد. آن روح چه بود؟ روح دیانتِ حاکم بر دلهای مردم بود. پس اینجا ما دو تا عنصر در کنار هم داریم: یک عنصر، عنصر مردم است؛ که مردم در هر کشوری، در هر جامعه‌ای، اگر چنانچه همت کنند، بصیرت به خرج بدهند، عمل کنند و وارد میدان بشوند، میتوانند همه‌ی مشکلات را حل کنند. یعنی بزرگترین کوه‌ها در مقابل حضور مردم از بین میرود؛ میتوانند کوه‌های بزرگ را جابه‌جا کنند. این یک حقیقت آشکاری است که بسیاری از تحلیلگران اجتماعی در کشورهای اسلامی و دیگر کشورها آن را درست لمس نکردند، درک نکردند؛ ما این را لمس کردیم. هنر بزرگ امام بزرگوار ما هم همین بود.))

پس،

جا دارد که تمام رسانه های متعهد، روزهای باقیمانده تا 9 دی 1394 را فرصتی برای فراخوان ملی قلمداد کنند تا خروش مردمی 9 دی امسال کار رأس فتنه را برای همیشه تمام کند.

انشالله

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۵:۱۳
مهران موزون

تنها چند روز پس از آنکه سیدمحمود دعایی، «آخوندِ باغی» نظام را کاکای نازنین خویش خواند + و مدعی شد که به انتشار تصویر و مطالب کاکای کذایی اش در روزنامه اطلاعات ادامه خواهد داد، سخنگوی وزارت ارشاد دولت روحانی رسما حکم ممنوع التصویری «کاکا» را اعلام کرد.کلیک کنید +

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آذر ۹۴ ، ۲۰:۳۲
مهران موزون

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در صفحه شخصی خود در فیسبوک درباره صحبت های احتمال در خصوص کاندیداتوری سید حسن مصطفوی نوشت:

نکته ای درباره کاندیداتوری آقای سید حسن خمینی(بخوانید مصطفوی) به نظرم می رسد. گمانم این است که این موضوع آنقدرها که درباره آن سرو صدا شده مهم نیست. مهم پروژه ای است که این کاندیداتوری در چارچوب آن، و به عنوان بخشی از آن رخ داده است.

 سید حسن خمینی(بخوانید مصطفوی) در اینجا یک متغیر تابع است نه متغیر مستقل. او بر اساس تعریف نقش در یک بازی بزرگ تر کاندیدا شده که خودش کارگردان این بازی نیست و حتی بعید میدانم در طراحی آن هم شریک بوده باشد.

این بازی هاشمی رفسنجانی است. 


 اینکه سید حسن خمینی(بخوانید مصطفوی) پذیرفته بخشی از این بازی باشد مسئله ای است که باید در آن تامل کرد نه صرف بازیگری او در صحنه ای به نام انتخابات خبرگان. مگر اینکه آقای خمینی(بخوانید مصطفوی) خود برای ما بگوید که چنین نیست و او خود برای خویش تصمیم گرفته است.

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۰۸:۲۰
مهران موزون