شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

۶ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

اینروزها ادبیات نرم و انتزاعی ریویزیونیست های نفوذ کرده در دولت بنفش (درباره کوچک کردن شأن و شوکت جمهوری اسلامی در حد دولت آل سقوط عربستان) سند خیانت دیگری است که از سوی مرتدین به انقلاب اسلامی در حال رقم خوردن است. +
روز گذشته نیز گوشه ای از نوک کوه یخ این تجدیدنظرطلبی در ادبیات منفعلانه جوادظریف خود را نشان داد.


ظریف : ((ما به دنبال حذف عربستان از منطقه نیستیم ، عربستان نیز دنبال حذف ایران نباشد))


این همان خواسته ی کدخداست که هیمنه استکباری ستیزی ایران در افکار عمومی منطقه و جهان در حد «عربستان ستیزی» تقلیل داده شود.
در همین راستا برخی سهل اندیشان بیخیال  +  تنها دلواپس دلارهای عربستانند و بس!
سرانه دلارهایی که از فروش نفت خام و بی زبان کشور پیامبر ص بدست می آید را مقایسه با سرانه دلاری ایران میکنند و آینده عربستان را (تنها به همین دلیل) برتر از ایران جلوه میدهند اما نمیگویند که سرانه دلار عربستان چرا نه در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران جواب داد و نه در برابر چندصدهزار نفر شیعه غیرنظامی و بی سلاح و دفاع بحرینی؟
عربستان فراتر ازدلارهای کدخدا، خود کدخدا را پشت سر دارد، اما چگونه است که از یمنی های پاپتی هم خورده است؟
ریویزیونیست های لیبرال مسلک داخلی، دم از «نیاز به رشد اقتصادی ایران» میزنند و طوری قلم چرخانده و لفاظی میکنند گویی جمهوری اسلامی است که در منطقه دنبال جنگ است.
این در خالیست که نظام اسلامی بارها اعلام کرده و نشان هم داده است که دنبال هیچ جنگی نیست اما از هیچ تجاوزی هم استقبال نمیکند،
چه خوب است مرتدین به آرمانهای انقلاب ، رک و راست به مردم بگویند که :

آیا نسبت به آرمان «صدور انقلاب خمینی کبیر» همچنان مومنند یا به ارتداد کامل رسیده اند و حد یقف شان صرفاً یک جمهوری اسلامی جعلی است ، آنهم به قول حضرت آقا(روحی له الفدا) با یک «معمم باری به هرجهت» برسرکار؟
حقیقت این است که ایران در کنار رشد اقتصادی به «تعالی معنوی مبتنی بر اسلام» هم نیاز دارد و اسلام ناب محمدی همان چیزی است که «سرانه عزت ملی و جهانی ایرانیان» را طی چهار دهه اخیر رقم زده است.
آقایان لیبرال و تجدیدنظرطلب،
لطفا ایران را (به سفارش کدخدا) در حد دولت آل سقوط کوچک نکنید.
این خیانت به ناموس ملی است.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مهر ۹۴ ، ۰۸:۵۶
مهران موزون

مطالب مرتبط      +          +


۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۵:۴۴
مهران موزون

پیشنهاد میشود هر چه سریعتر، ظرفیتهای قانونی و بین المللی مورد تسلط و یا نفوذ جمهوری اسلامی در راستای تأسیس کشور مکّه  بسیج شوند.

سکوی جنبش غیرمتعهدها(که ایران ریاست آن را برعهده دارد)

کنفرانس سران کشورهای اسلامی

مجمع تقریب مذاهب

و ..

مبرهن است که تأسیس کشوری بنام مکه که شامل محدوده ی پیشنهادی در نقشه ی زیر است میتواند متضمن عزت و احترام یک و نیم میلیارد مسلمان جهان باشد تا شورایی متشکل از تمام کشورهای مسلمان جهان مشغول اداره آن شوند.

در این مقال فرصت آن نیست تا نتایج مثبت تأسیس چنین کشوری از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بررسی شود که برای افزایش اقتدار مسلمانان جهان چه برکاتی خواهد داشت.

دولت سعودی اثبات نموده که به هیچ عنوان شایستگی اداره مکه و مدینه را ندارد.


۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۰:۱۴
مهران موزون

حسین مرعشی، برادرزن سابقه دار اکبر هاشمی رفسنجانی که داغ سوسابقه زندان رفتن برپیشانی اوست در دشنامی که طی روزهای اخیر به میلیونها نفر از ملت ایران داده است بخشی دیگر از نیت پلید طیف فتنه برای ملتهب کردن جامعه و سوق دادن افکار عمومی به سمت دوقطبی سازی را عیان ساخته است.

دشنام های این بورژووایِ لُمپن سیاسی به میلیونها نفر ایرانی شریف، آنقدر سخیف و متفرعن است که حتی قوه قضاییه نیز از ورود به زمین بازی این پاچه گیرِ سابقه دار، خودداری ورزیده است.

شبکه خبری دانا در پوستری که از این فرد چاپ کرده است، دشنامِ او به ملت را ذیل چهره ی کریه اش حک کرده تا نکته ای ظریف را یادآور شود.

اصولا برندسازی یکی از مباحث جذاب است که البته سابقه ای صدساله در صحنه ی اقتصاد جهان دارد اما برندسازی سیاسی آنهم در سیاه بازیهای امروز عرصه سیاسی، کار هر کسی نیست.

گاهی اوقات یک جنبنده ی سیاسی با پرتاب آبِ دهان به فضای رسانه ها، سعی در جلب یا انحراف اذهان عمومی به سمت خویش دارد اما،

گاهی اوقات، پیام صادره، علیه خود فرستنده ی پیام تولید ضدپیام میکند.

این اتفاق برای آقای مرعشی که علم چهره شناسی، آی کیویِ مادرزادی!! او را تایید میکند افتاده است.

پوستر شبکه دانا  +  بیانگر آنست که حسین مرعشی با دشنامی که به میلیونها نفر از موافقانِ سیاست دولتهای نهم و دهم داده است توانسته نام خود را در ذهن میلیونها ایرانی با واژه «بی شرف» قرین سازد.

نه اینکه ایشان بیشرف است! نه!

بلکه زین پس (تا اطلاع ثانونی که معلوم نیست کی باشد) نام حسین مرعشی در ذهن ملت با دشنامی که از مخرج دهانش صادر شده متبادر است.

برای اطمینان نتیجه جستجوی عبارت حسین مرعشی + بیشرف را در گوگل بنگرید؟

درحقیقت ، پیام صادره ی ایشان تبدیل به ضدپیام علیه خود وی شده است.

آنهم ناخواسته و یا به قول قدیمها : «خود کرده را تدبیر نیست».

شاهد مدعا اینکه، آنچه که درباره ی حسین مرعشی اکنون اتفاق افتاده پنجسال پیش نیز در مقیاسی کوچکتر درمورد عیسی کلانتری هم رخداد.

او که قبل از سال 88 گفته بود اگر احمدی نژاد دوباره رای بیاورد همه مان باید چادر برسر کرده و از کشور فرار کنیم.

پس از پیروزی قاطع دکتر احمدی نژاد در انتخابات سال 88، نه تنها چادر برسر نکرد بلکه مثل یک مرد!!! در ایران ماند.

اما نام عیسی کلانتری برای خیلیها ، قرین با چادر زنانه شد.

ازین دست اتفاقات برای کسانی که در برابر خواست و رای ملت می ایستند در سالهای اخیر بسیار افتاده است.

خود آقای هاشمی که از خاطره گویی هایش نصیبی جز لقب « حاج آقا خاطره» نبرد و راجع به توهین ایشان که ملت را در سالهای 84 تا 88 دچار بیماری هاری خطاب کرد هیچ نگوییم بهتر است.

اما کلید دولت بنفش که قرار بود پیام مشکل گشایی داشته باشد اکنون به ضدپیامی سنگین علیه طراحان آن تبدیل شده است که روز مردم بدون اشاره و کنایه و طعنه به این کلیدواژه شب نمیشود.

و قس علیهذا..

اما سه سوال از مدعی العموم محترم :

آیا به شما حقوق و حکم دادستانی میدهند تا فقط از حیثیت اشخاص دفاع کنید و مدعی الخواص باشید؟

آیا دشنام به ساحت ملت مقاوم و شهید داده و نستوه ایران جرم تلقی نمیشود؟

آیا براستی خدای ناکرده سکوت شما در برابر بی عفتیِ کلام برادر عفت مرعشی بیانگر آنست که شما دشنام ایشان به عموم مردم مورد اشاره ی وی را قبول دارید؟

اعوذبالله من الشیطان الرجیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۴ ، ۱۶:۳۱
مهران موزون