شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

ممنوع التصویری آخوندِ باغی ابلاغ شد

پنجشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۴، ۰۸:۳۲ ب.ظ

تنها چند روز پس از آنکه سیدمحمود دعایی، «آخوندِ باغی» نظام را کاکای نازنین خویش خواند + و مدعی شد که به انتشار تصویر و مطالب کاکای کذایی اش در روزنامه اطلاعات ادامه خواهد داد، سخنگوی وزارت ارشاد دولت روحانی رسما حکم ممنوع التصویری «کاکا» را اعلام کرد.کلیک کنید +

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۹/۲۶
مهران موزون

نظرات  (۱)

۲۸ آذر ۹۴ ، ۰۹:۱۶ کفشدار هیئت
باعرض سلام و ادب

با اجازه میخوام جواب اونایی که سینه چاک این اخوندیاغی هستند رو با ادبیات محمد شریعتمداری معاون اجرایی روحانی بدم.
«ما که امیدواریم اینها آرزوى رفع ممنوع التصویری این یاغی را با خودشون به گور ببرند. واقعاً معلوم نیست اینها از جون این ملت مظلوم چه میخواهند؟ چه عقده اى گلوشان را میفشرد؟ کاشکى میدانستیم و کمکشان میکردیم».نمیدانم از شدت کج فهمی ست یا شدت حسادت که حرفهایى میزنند که مرغ پخته در بشقاب را نیز به خنده وا میدارد».
پاسخ:
سلام و عرض ادب

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.