شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

رتبه یک تملق گویی سایت هاشمی

دوشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۱۳ ب.ظ

سرویس سیاسی پایگاه 598 + به این تیترها توجه کنید " هاشمی یک مگا برند سیاسی"، " هاشمی معمار سیاست خارجه"، " مردم منتظر خطبه های هاشمی"، " هاشمی حکیم مسایل بین الملل"، " برکات پیام هاشمی برای ایران و عربستان" ، " هاشمی مرد کارساز نظام" ، " ممنون زندان زفتن آقای هاشمی باشید"...

تیترهای فوق تنها گوشه ای از صدها تیتر مطالبی است که در سایت شخصی حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی به صورت مداوم در خصوص ایشان منتشر می شود و هر روز شاهد انتشار این دست از مطالب تملق گویانه درباره ایشان در سایت شخصی خود که توسط یکی از فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی اداره می شود هستیم.

در روایات و احادیث در خصوص تعریف و تمجید بیش از حد یک شخص [یا اطرافیانش] از خودش این گونه آمده است که ستایش بیش از حد، تملق و چابلوسی نام دارد و این حرکت، ستایش شوندگان دروغین را فخرفروشی و خودبین بار می آورد. افراد از چاپلوسی دیگران، مغرور می شوند و خود نیز به باوری بی اساس از خویش می رسند که این امر موجب سستی و ضعف آن فرد در انجام وظایف و مسئولیت های خود می شود.

در ادامه تنها نمونه هایی از تعریف و تمجید های مکرر و پی‌درپی سایت hashemirafsanjani.ir از حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در جداول ذیل آمده است.


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.