شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

همچنان صبر کنید!!

ملت میدانند که بسیاری از شما، اینروزها در حوض «بهت و حیرت» غوطه ورید اما توصیه میشود که هنوز هم صبر کنید، زیرا تا انتهای سکانسهای شگفت انگیز این دولت و «یاللعجب» های شما عزیزانی که بیغرضانه انتخابش کردید خیلی مانده .

چه میشود کرد؟

رأییست که داده اید!

اما بعد..

اینکه بازیگران سیه رویِ حزب مشارکت، تنها با تغییر اکسسوار صحنه و نام حزب «مشارکت» مجوز رسمی بازگشت به صحنه نقش آفرینی های انزجار آور سیاسی عقیدتی خود را بگیرند تنها یک سکانس از سناریوی مشمئزکننده ای است که از این به بعد خواهید دید.

حزب منحله و منفوری که در سالهای گذشته، بیشترین توان خود را در تفرقه ی دینی و اجتماعی کشور هزینه کرد اکنون با واژه ی وجیه «اتحاد» به میدان آمده است.

حزب «اتحاد ملت ایران» نام جدید مشارکتی های مطرود است که وجاهت قانونی تأسیس شان با «اما» و اگرهای فراوان روبروست.  (جدول سوابق این افراد را ببینید + )

دولت بنفش روحانی اما،

ظاهراً عروس هزارداماد عرصه سیاسی است.

هزار دامادی که وجه مشترک آنها و دیاپازون تنظیم تمامشان، یک سمفونی خاص! است.

سمفونی ویژه ای که برخی نُتهایش را اینروزها در کنایه ها و تعریض های رییس دولت یازدهم به برخی از نهادهای قانونی نظام ، میتوان حس کرد.


نظرات  (۲)

این اظهارنظرها چقدر موثق هستند؟ اگر واقعا همشون درسته تشکر میکنم ازتون که نشرشون دادید. زین پس دو برابر حمایتشون می‌کنم.

راستی نمی‌دونستم اعتماد سازی , آرامش سیاسی , توجه به خواست
معترضان جزو نظرات منفی و شیطانیست!

من الله التوفیق
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
این هم یکی دیگر از ********* ****** دولت روحانی است که برای رسیدن به اهداف *** خود انجام میدهد. فعلا که خیلی دور گرفته‌اند و هر **** که میخواهند میکنند و میگویند

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.