شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

رمز قدرت امریکا از زبان هالیوود

دوشنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۴:۰۱ ب.ظ

همیشه گفته ام : سینمای استراتژیک هالیوود یکی از ستونهای اصلی ساختار سیاسی امریکاست.

فیلم دار و دسته نیویورکی ها یکی از مظاهر توحش امریکای نیمه اول قرن نوزده را به تصویر می کشد اما به همین بهانه برخی نگرشهای حقیقی و پنهان استکباری امریکایی را که همین حالا در وجود دولتمردان و سیاستگزاران این کشور، جاری و ساریست به رخ میکشد :

شخصیت " قصاب" که خونریزترین شخصیت امریکایی و نژادپرست در فیلم است در دقیقه 66 فیلم در حالی که خود را در پرچم امریکا پیچیده است ، دیالوگی ارائه میدهد که بلاشک بخشی از استراتژی استکباری و نژادپرستانه همیشه ی شیطان بزرگ بوده، است و خواهد بود.

به این بخش از گفته های شخصی منفی اول فیلم توجه کنید :

(( باید با یه چشم بخوابم چون فقط یه چشم دارم (اشاره به سیطره صهیونیسم در ساختار قدرت امریکا) ... میدونی چطور تا حالا زنده موندم؟ اینهمه سال؟ ایجاد ترس!! حاکم کردن رعب و وحشت! اگه کسی چیزی ازم بدزده دستشو میبُرم! منو برنجونه زبونشو قطع میکنم! علیه ام اقدام کنه سرشو میبُرم به نیزه میزنم، اونو میبرم بالا تا همه آدما ببینن! با این حربه میتونم به اوضاع مسلط بشم! ترس!!! ))

نظرات  (۳)

با سلام

هالیود همیشه یک ابزاری در دست حکومت‌ها‌ی آمریکا بوده و به عنوان یک قدرت نرم تلاش می‌کرده تا از طریق رسانه‌ها سیاست خارجی آمریکا را توجیه و اهداف آمریکایی را به مردم القا کند و اغلب مواقع با استراتژی‌های بززرگ سیاست آمریکا همخوانی دارد . و نکته‌ای که مقام معظم رهبری در مورد فیلم‌های هالیودی فرمودند این بود که اروپا و آمریکا در تبلیغات ضد اسلامی غرق شده است و ما باید مراقب باشیم باید همه احساس کنند که مسئولیت ایجاد تمدن اسلامیِ نوین بر دوش آنهاست.

اما به نظر شما گوش شنوایی هست

پاسخ:
سلام
نیکو گفتید
راجع به گوش شنوا باید عرض کنم «هست» نه به قدر کافی.
سلام
اتفاقا چند روز بعد از این پست شما فیلم را دیدم.
اگر فرض کنیم آنچه که هالیوود از توحش آمریکایی ها نشان می دهد معمولا کسر بسیار بسیار کوچکی از واقعیت است باید اذعان کرد که تاریخ این کشور بسیار پلیدتر و تهوع آور تر از چیزی است که ما در ذهن داریم.
پاسخ:
سلام
کشور امریکا روی خون بنا شده است.
سی میلیون سرخپوست را به قتل رساندند تا خاکشان را پایگاه ظلم و ستم تمدنی قرار دهند.

بقول آیت الله جوادی آملی باید به آمریکاییها گفته بشه"اگر قدتان بلند است روی قبر 70 میلیون کشتۀ جنگهای جهانی اول ودوم  ایستاده ایدو..."
پاسخ:
احسنت

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.