شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

کل نفس ذائقه الموت...حتی برادرِ محسن رضایی!

چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۸ ب.ظ

هنوز ساعاتی از انتشار خبر مرگ داود احمدی نژاد نگذشته است که سایت تابناک در اقدامی زشت + دست بکار شده و با برجسته سازی اختلاف نظر برادران احمدی نژاد سعی دارد تا "صاحب عزا" بودنِ دکتر احمدی نژاد را زیر سوال ببرد.

فرض کنید امیدوار رضایی و محسن رضایی در مقام برادری شان اختلاف نظری درباره مسائل سیاسی داشته باشند و هنوز جسد امیدوار رضایی در سردخانه است سایت حامی احمدی نژاد  فی الفور درباره اختلاف برادران رضایی رپرتاژ خبری برود.

با شناختی که از سایت تابناک دارم فریاد "وا اخلاقا"یش فضای مجازی کشور را پر میکرد و حکم تکفیر احمدی نژاد را صادر میکرد که چرا هنوز جنازه برادرِ سردار سرلشکر دکتر حاج محسن رضایی زمین است محمود احمدی نژاد دست به عقده گشایی میزند و...

بالاغیرتا درست نمیگویم؟

بنظرم جا دارد آقای محسن رضایی ضمن عرض ادب و تسلیتش به دکتر احمدی نژاد، به تیم تابناک تذکرجدی بدهدکه: مرگ حق است حتی برای برادرِ محسن رضایی!


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۷/۱۲
مهران موزون

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.