شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

آیا درز این خبر در سایت تابناک جرم نیست؟

سه شنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۴۰ ب.ظ

سایت تابناک امروز خبری منتشر کرد + مبنی بر اینکه :

برای کمتر از یکماه باقیمانده از دوره فعلی مجمع تشخیص مصلحت قرار است آیت الله موحدی کرمانی به ریاست این مجمع انتخاب شود.

قاعدتا خبر تکیه زدن این عالم برجسته و محترم بر این منصب (حتی برای یکروز) خبری است که صاحب و مالک انتشار  آن یا دفتر مقام معظم رهبری است یا روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام.

متاسفانه سایت معلوم الحال تابناک که سابقه دادگاهی شدن هم در پرونده اش دیده میشود مشخص نیست با کدامین مجوز اقدام به درز و نشر خبری میکند که هیچ مجوز قانونی برای انتشار آن ارایه نداده است و مانند همیشه به نقل از "خبرنگار تابناک" و یا " یک منبع آگاه" استناد میکند.

صرفنظر از صحت و سقم این خبر سوال اینجاست که آیا سایت تابناک صرفا به دلیل اینکه به یکی از اعضای مجمع تشخیص منتسب است حق دارد اخبار ویژه ی درون این مجمع حساس را منتشر کند؟

آیا این منصفانه و قانونی است که کسی به واسطه حضور درین مجمع حساس (برای تقویت جایگاه سایت خبری خویش) اقدام به استفاده  از اخبار رسمی و درونی مجمع تشخیص ، روی پایگاهی که به او نسبت داده میشود کند؟

آنهم با عنوان "اختصاصی تابناک" ؟؟؟

براستی چه کسی و چرا این اختصاص را برای تابناک قائل شده است؟

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۱۱/۱۲
مهران موزون

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.