شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

طنز سیاسی : یک سوزن و چند جوالدوز (7)

سه شنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۴ ب.ظ

در مصاحبه با روزی نامه آرمان گفت

پرویز کاظمی (وزیر معزول دونهم) :  احمدی نژاد می خواست با کل کل کردن با هاشمی مهم شود

شنود : آقای کاظمی با دکتر احمدی نژاد کل کل نکنید لطفا.


==========================

در کرمانشاه گفت :

شهرام ناظری : ۳۷ سال است که از خانه خودمان، صداوسیما محروم هستیم و در این ۳۷ سال بابت پخش کارها و آثارمان هیچ حق و حقوقی به ما پرداخت نشده است.

شنود : آدم که از خانه خودش پول نمیگیره شوالیه! معمولا برای خانه پول در می آورند.

==========================

سید محمدجواد ابطحی(نماینده مجلس گفت :  اسناد نشان می‌دهد که مالامیر با حسین فریدون ارتباط مالی داشته است. اسناد واریز پول، به حساب دختر حسین فریدون در لندن و کانادا وجود دارد که نشاندهنده ارتباطات مالی بین فریدون و مالامیری است. همچنین به دلیل نفوذ این فرد در بانک ملت سبب شده تا معاون اعتباری ارزی و ریالی بانک ملت که به دلیل بدهی مالامیر با پرداخت وام این فرد مخالفت می‌کند از کار برکنار می‌شود و افراد دیگری که بتوانند وام دادن به مالامیری را تسهیل کنند جایگزین می‌شوند. این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: همچنین مالامیری در یک موسسه خیریه غربالگری سرطان با آذر غفوری همسر حسین فریدون همکاری داشته است.

شنود : ریاضیات جدید میگوید :

اگر مال امیری >آنگاه> همسر فریدون> آنگاه>حسین فریدون>آنگاه> حسن روحانی>آنگاه>هاشمی > آنگاه > فاتحه!!

=========================

ایلنا نوشت :

مرتضی حاجی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احمدی‌نژاد یا حداد عادل می‌تواند رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد،‌ عنوان کرد: بعید می‌دانم رهبری چنین تصمیمی را اتخاذ کنند، از طرفی هم رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باید بتواند مجموعه سه قوه را پوشش دهد و نظراتی که در مسائل عام کشور است برآورده کند که بعید می‌دانم احمدی‌نژاد یا حداد بتواند این کار را انجام دهد. حاجی خاطرنشان کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام جایی است که باید فراجناحی عمل کند و در آن مصالح عام کشور مورد توجه قرار می‌گیرد و اگر مسائل جناحی هم مطرح می‌شود باید به نفع کشور باشد.

شنود : ادبت کجاست حاجی! برای رهبری تعیین تکلیف نکن!

========================

نامه نیوز نوشت :

مسیح مهاجری گفت: دو روز مانده به زمان پایان ثبت‌نام در انتخابات، یکی از مراجع تقلید قم که اکنون هم زنده هستند، مرا به قم احضار کردند تا پیغامی به من بدهند. وقتی من خدمت ایشان رفتم از من خواستند پیش آقای هاشمی بروم و از طرف ایشان به آقای هاشمی پیغام بدهم که حتما در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کنند و تعبیر ایشان این بود که ثبت‌نام برای آقای هاشمی در این مقطع واجب است. بنده هم با وجود اینکه خودم با ثبت‌نام آقای هاشمی در انتخابات مخالف بودم، از قم به تهران آمدم و فردای آن روز هم پیش آقای هاشمی رفتم و پیغام این مرجع تقلید را به ایشان رساندم. البته گویا موارد دیگری هم رخ داده بود و اینگونه پیغام‌، آقای هاشمی را که فردی متعهد بود، به تصمیم رساند که در انتخابات سال ٩٢ ثبت‌نام کند. ایشان از من قول گرفتند تا این موضوع بین ایشان، بنده و آقای هاشمی بماند و از این رو نام ایشان را نمی‌گویم.

پینوکیو : شما که راس میگی! از اینجور مراجع تقلید هم داریم که درگوشی فتوا میدن!

اما یه سوال آقای امربر : اگر هاشمی رئیس جمهور شده بود و الان کشور با بحران مرگ رئیس جمهور مواجه میشد شما در قد و قواره جواب دادن به مردم و نظام بودی؟

=======================

میزان خبر داد

اژه ای : حکم جلب پسر معصومه ابتکار صادر شد.

شنود : تا فصل شکار ممنوع شروع نشده بجنبید لطفا.

======================

ایسکانیوز خبر داد

صوفی: رئیس دولت اصلاحات(بخوانید افسادات) در پیامی اخیرا از مقام معظم رهبری درخواست کردند تا حلقه وصل تمام جریانات سیاسی کشور شوند و به دنبال این هستند تا اصولگرایان و اصلاح طلبان با یکدیگر یک خط مشی واحدی را اتخاذ کنند و سعی در افزایش مشترکات مسایل کنند که زمینه ای است برای پر کردن خلاء وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی و از طرف دیگر مجلس و دولت هستند که مشی اعتدالی دارند و خواهان به وجود آمدن همکاری موثری بین جناح ها هستند

شنود : اعوذبالله من الشیطان الرجیم

======================

دانا منتشر کرد

وکیل مهدی هاشمی : اصلا زمانی را به مهدی هاشمی ابلاغ نکرده‌اند، شبی که آیت الله هاشمی فوت کرد وزیر بهداشت با آقای دولت آبادی تماس گرفت و مهدی هاشمی به مرخصی آمد. من هم از این موضوع اطلاع ندارم ولی اگر به آقای هاشمی ابلاغ شود حتما باز‌می‌گردند.

شنود : اگر ابلاغ نشود تا سالگرد بابا توی خونه پلاسه؟

======================

رضا ربع پهلوی : آتش سوزی مرگبار ساختمان پلاسکو در تهران صدها تن از ساکنان آن را به هلاکت کشید.

شنود : آدم توی مملکت خودش در حال خدمت به مردمش هلاک بشه شرف داره به بابای تو که در مملکت غریب و زیر پرچم بیگانه سَقَط شد.

======================

محمد هاشمی در مورد فراخوان شورای نگهبان به حقوقدانان برای تحلیل و بیان معیارهای تشخیص رجل سیاسی، گفت:

قانون‌گذار در قانون اساسی یکی از شروط رییس جمهور شدن را رجل سیاسی درنظر گرفته است. در پیش نویس قانون اساسی از کلمه مرد استفاده شده بود ولی رای نیاورد و تصویب نشد. بعدها در اصلاحی که صورت گرفت از کلمه رجل استفاده شد و رای آورد. این امر نشان می‌دهد که هدف قانونگذاران از کلمه رجل، جدا از مرد است.

این حقوقدان!! با تاکید بر اینکه رجل معنای شخصیت را می‌دهد و نه جنسیت، اظهار کرد: در قرآن هم اجرای قسط و عدل را مخصوص انسان دانسته و دید جنسیتی نداشته است و این نشان می‌دهد که زنان هم می‌توانند در زمینه‌های مختلف مشارکت کنند.این حقوقدان!! افزود: در تصویب کلمه رجل یک زیرکی صورت گرفته و سیاسی بوده است. در آن زمان دیدی نسبت به حضور زنان وجود داشت است. با توجه به اینکه کلمه مرد هم در پیش نویس رای نیاورد، می‌توان گفت که رجل به معنای عام آن یعنی هم زن و هم مرد است و قانون‌گذار به دلیل شرایط اجتماعی آن زمان کلمه رجل را تصویب کرد.

شنود : رجل سیاسی که نیستی، لااقل مرد و مردونه اصل منظورت رو بگو داداش!

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۱۱/۰۵
مهران موزون

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.