شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

علی مطهری بابت این خبر ناشنواست؟

چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۵، ۰۴:۱۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه 598 :

در نگاه اول، استعفاءی مدیر عامل راه‌آهن اقدامی برای خارج ساختن وزیر راه از فشار افکارعمومی واستیضاح تحلیل شد اما ظاهرا دلایل مهم‌تری در پشت صحنه استعفاء مدیر راه‌آهن وجود دارد.

برخی منابع مطلع، پشت صحنه استعفاء مدیر عامل راه‌آهن را اقدامی برای عدم ورود ناظران به ماجرای سیستم کنترل هوشمند قطار و فرار به جلو جهت عدم پی‌گیری فساد در راه‌آهن می‌دانند.

ماجرا از این قرار است که برخی مدیران ارشد راه آهن، با ایجاد شرکت‌هایی بنام خود و یا همسرانشان، از کارفرما گرفته تا مجری، ناظر و تحویل گیرنده سیستم ۴۰۰میلیاردتومانی کنترل هوشمند خودشان بودند که نتیجه‌اش این فاجعه شده است.

حقیقت دهشتناک دیگر اینکه : سیستم کنترل هوشمند قطار در ۱۸ماه اخیر ۲۰۰۰ بار اعلام خطای اشتباه داشته، لکن در گزارش اولیه، راه‌آهن هیچ اشاره‌ای به ایراد فنی سیستم کنترل اتوماتیک قطار (ATC) نکرده است..

رضا_سراج     لینک مبسوط تر در مشرق نیوز +وزیری که عملکرد وزیر قبل از خودش را مزخرف خوانده بود

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۹/۱۰
مهران موزون

نظرات  (۱)

۱۰ آذر ۹۵ ، ۱۶:۲۹ قاسم صفایی نژاد
چقدر صحت داره چنین خبری؟
پاسخ:
http://www.598.ir/fa/news/403250/%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D9%81%D8%A7%D8%A1-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%A2%D9%87%D9%86

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.