شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

شوم شمایید! نه فرمایش و تاییدات رهبری!

شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ

سایت بیشرم تابناک در بازنشر گزارشی از ابتکار، طرحهای هدفمندی یارانه ها و مسکن مهر را "شوم" خواند.  +

به بیانات ولی امر مسلمین در نوروز سال 1391 (در باره هدفمندی یارانه ها) توجه فرمایید :

 (( این کار، کار بزرگی است؛ کار مهمی است. یکی از هدفهای این قانون عبارت است از توزیع عادلانه‌ی یارانه‌هائی که نظام و دولت به مردم میدهد. من قبلاً در یک صحبتی شرح دادم که یارانه‌ها همیشه به صورت نامتعادل و غیر عادلانه در بین قشرهای مختلف مردم تقسیم میشده است؛ طبیعت کار یارانه‌ی عمومی همین است. با هدفمندی یارانه‌ها، در واقع یک تعادلی، یک اجرای عدالتی در تقسیم و توزیع یارانه‌ها وجود پیدا کرده است. و من خبرهای موثقی از سراسر کشور دارم که حاکی از آن است که این کار در بهبود زندگی طبقات ضعیف نقش مؤثر داشته است. این یکی از هدفهاست، که مهمترین هدف و مقصد از این قانون هم همین است.

 یک هدف دیگر، اصلاح ساختار تولید و اصلاح ساختار اقتصاد کشور است. چرخه‌ی تولید در کشور، چرخه‌ی معیوبی بوده است. آنچه را که ما در مجموعه‌ی تولیدی کشور به دست می‌آوردیم، با مصرف بیشتر، هزینه‌ی بیشتر و دستاورد و بازدهِ کمتر بوده است. طبق تشخیص کارشناسان اقتصادی - که همه بر آن اتفاق نظر دارند - هدفمندی یارانه‌ها میتواند این را اصلاح کند؛ حالت پرمصرف و کم‌بازده را از تولید کشور بستاند و مصرف و بازده را در تولید متعادل کند.
))


و ایضا درباره مخالفت دولت یازدهم با مسکن مهر در شهریور 1393 :

(( اگر احتمالاً با اصل طرح مسکن مهر و یا نحوه‌ی تزریق اعتبارهای بانکی به آن مخالفتی وجود دارد، اما این را هم بدانیم که اکنون چند میلیون نفر چشم‌انتظار تکمیل مسکن مهر هستند و باید این کار به‌ طور جدی پیگیری شود و به اتمام برسد.))


بازنشر مطلب در راهکارنیوز +

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۳/۲۹
مهران موزون

نظرات  (۱)

با سلام
برادر در این گیر و دار انتشار فیش های حقوقی، خواهشمندم یک پست درست و حسابی در این مورد منتشر کنی
در پناه حق
پاسخ:
سلام
اتفاقا درین باره خیلی حرف دارم اما راستش را بخواهید معتقدم اتفاقات زنجیره ای و پشت سرهم هفته های اخیر شروع به مشغول کردن رسانه ها و مردم کرده است.
از فیشهای حقوقی گرفته تا مرگ ناگهانی سربازان بیگناه و آتش گرفتن شهر باستانی بیشابور و اخبار مربوط به ورود داعش کشور و ....
حس میکنم دشمن میخواهد با مشغول کردن همه ما به این موضوع برخی چیزها را بکلی فراموش کنیم : مهمترین آنها "نقد برجام و پیگیری سوراخهای برجام" است.
لذا علیرغم آنکه حتی حضرت آقا(روحی له الفدا) بابت منجلاب فیشهای حقوقی تذکر دادند اما همچنان معتقدم "برجام و سوراخهایش" نباید فراموش شود.

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.