شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

آقای هاشمی، یک بار هم خودتان جام زهر بنوشید!

شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۱۸ ق.ظ

بنظر میرسد وقت بازنشستگی و استراحت آقای هاشمی فرا رسیده است، نه فقط بخاطر اشتباهات ایشان در تاریخ تسلیت گفتن ها و اشتباه خطاب قرار دادن نام دیگران بخاطر کهولت سن .

بلکه حال فعلی وی و عدم توان وی در مدیریت کنشگریهای اجتماعی و نامه پراکنی های همسرش نیز دلیلی بر لزوم بازنشستگی و استراحت این شخصیت زحمت کش سابقا انقلابی است.

هاشمیِ بدون روتوش امروز،

دیگر آنچنان که باید استوانه نیست زیرا اگر تاکنون در پنج ضلعی بچه هایش گرفتار بود حالا دیگر مبرهن است که ایشان در دایره ی عشق مادربچه ها چنان گرفتار است که خروج از آن غیرممکن مینماید.

عشقی که حتی اجازه و توان مخالفت آقای هاشمی در برابر نامه پراکنی ها و تعریضات علیامخدره ی ایشان به قوه قضاییه را نیز نمیدهد.


بگذریم...

مطلب روبرو را بخوانید که نیکو نگاشته شده :  +

سپس این سوال را در ذهن مرور کنید که چرا هاشمی گشاده دست، همیشه به دنبال تعارف جام زهر به دیگران است؟

اگر از نظر آقای رفسنجانی، پایان جام زهر نوشیدن ها شیرین و ملت پسند است! چرا ایشان زحمت نمیکشند و جام زهر بازنشستگی را نمی نوشند تا پنج ضلعی فرزندانش و دایره ی عشق همسرش بیش از این موجب زحمت مردم نشوند؟

بی شک نوشیدن این جام توسط رییس مجمع تشخیص!!! کام ملت را شیرین تر از عسل خواهد کرد.

و مگر آقای هاشمی خواهان شیرین شدن کام ملت نیستند؟

پس بسم الله..


نظرات  (۱)

بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام برادر
به نظر بنده ایشان خود را همتراز رهبری و بلکه بالاتر می بینند و به نوعی توه* "امام بودن" دارند.
فلذا در این برج عاج، برای رهبری نظام هم نسخه جام زهر می پیچند و اساسا به این نمی اندیشند که دوره مدیریتی ایشان تمام شده و همچون سایر خدمتگزاران سابق نظام اسلامی باید روزی خود را بازنشسته کنند.

پاسخ:
سلام
موافقم
فقط بنظرم جایگزین «توه...» مینوشتید «تمنای» دقیق تر بود.

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.