شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

تسلیت امام امت به مردم اردکان یزد

يكشنبه, ۱۶ فروردين ۱۳۹۴، ۰۴:۲۳ ب.ظ

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت بانو سکینه ضیائی همسر مرحوم آیت‌الله حاج سید روح الله خاتمی را تسلیت گفتند

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
اطلاع یافتم که بانوی بافضیلت، مرحومه بانو سکینه‌ی ضیائی همسر مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سیّدروح‌الله خاتمی رحمة‌الله‌علیهما پس از مدتی بیماری و تحمل مصائب و مشکلات جسمی و روحی، دارفانی را وداع گفته‌اند.
اینجانب ضمن تسلیت به ارادتمندان آیت‌الله خاتمی و عموم مردم اردکان و بویژه خانواده‌های عزادار از خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه برای آن مرحومه مسألت می‌نمایم.
سیّد علی خامنه‌ای
۱۶ فروردین ۱۳۹۴

نظرات  (۲)

سلام جناب موزون

بر خلاف نامه تسلیت رهبری به روحانی و احمدی نژاد بابت درگذشت مادرشون که نامه با خطاب به این دو رئیس جمهور شروع میشه نامه تسلیت رهبری بابت در گذشت مادر خاتمی بدون خطاب قرار دادن کسی شروع شده که خیلی حرف برای گرفتن داره.

رهبری عزیز و بزرگوار چون خاتمی رو باغی بر نظام می دونند از هر گونه رفتاری که سبب بشه ظلم این فتنه گر به نظام فراموش بشه پرهیز می کنند.

با این حرکت رهبری به نظرم خاتمی برای همیشه مات میشه، مگه اینکه توبه کنه و روند گذشتش رو اصلاح کنه.

خوشحالم که بعد از این می تونم به این حرکت صریح رهبری استناد کنم و  بغی خاتمی به نظام و یکی از سران فتنه بودنش رو به طرفداران ساده لوحش اثبات کنم.

ضمنا لینک نامه تسلیت رهبری به روحانی و احمدی نژاد رو در زیر آوردم.  کلاه خودتون رو قاضی کنید و پی به رفتار هوشمندانه رهبری ببرید.

http://www.asriran.com/fa/news/381782

http://www.jamnews.ir/detail/News/459147

ضمنا چند وقت پیش که خواهر خاتمی فوت شده بود حضرت آقا نامه تسلیت فوت ایشون رو خطاب به همسر آیت الله خاتمی نوشته بودن نه به خود خاتمی.

پاسخ:
سلام بر شما
ضمن تایید فرمایشات شما اگر دقت فرمایید بنده در عکسی که قرار داده ام روی چهره این «آخوند باغی» خط کشیده ام تا بنوعی به این نکته اشاره کرده باشم.
ضمنا تیتر را نیز تعمدا تنظیم کرده ام تا مخاطب به فرمایش شما توجه کند.
موید باشید.
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سال هاست کشور دارد تاوان آقای خاتمی را می دهد.متاسفم چنین فردی رییس جمهور این کشور بوده است.و متاسفم از اینکه بعضی از این افراد **** امور را در دست داشته اند.
پاسخ:
سلام
حق با شماست ولی بابت تعدیل یک کلمه از متن جنابعالی پوزش میطلبم.
هرچند واژه ای صحیح بود.

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.