شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

محضر مبارک قاضی پرونده ی "پشتش گرمه"

پنجشنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۳، ۱۱:۱۶ ق.ظ

گزیده ای از بیانات امام خامنه ای(مدظله) :

(( یک وقت یک حرکت بجا، تاریخ را نجات میدهد و گاهی یک حرکت نابجا که ناشی از ترس و ضعف و دنیاطلبی و حرص به زنده ماندن است، تاریخ را در ورطه‌ی گمراهی میغلتاند. ای شریح قاضی! چرا وقتی که دیدی هانی در آن وضعیت است، شهادت حق ندادی؟! عیب و نقصِ خواصِ ترجیح دهنده‌ی دنیا بر دین، همین است.))

***

سلام بر جناب قاضی محترم پرونده ی آقای «پشتش گرمه»

اینروزها مکرر در مکرر از سوی برخی مسئولین شنیده میشود که پشتگرمان پرونده ی آقای "پشتش گرمه" فشار زیادی را بر روی شما و روی قوه قضاییه می آورند کما اینکه گاهی خود مسئولین محترم این قوه نیز در مصاحبه های علنی خود به این فشارها اذعان میکنند.

جنس این فشارها ممکن است پول باشد ممکن است تهدید و یا...

آنچه مسلم است حامیان آقای «پشتش گرمه» از هیچ تلاشی برای تبرئه و یا بریدن حکمی آبکی برای این دردانه ی بابا، فروگذاری نمیکنند.

قصه ی تجمع قبیله هانی ابن عروه درمقابل دارالحکومه ابن زیاد یادتان هست؟

دیدید که سر حسین ع به تاوان حکم مجعول شریح قاضی بر روی نیزه رفت؟

جناب آقای قاضی محترم پرونده ی «پشتش گرمه»،

احتراماً برای آنکه قیاسی مع الفارق نکرده باشیم اجازه فرمایید تا شباهت اجزاء این اتفاق تلخ تاریخی را که می تواند در پرونده ی موصوف نیز اتفاق بیفتد عرض کنم تا خدای ناکرده برداشت سوء و بناحقی از این نوشتار نشود.

اگر ابن زیاد و اذنابش معادل باشند با «آنانی» که در حال فشار آوردن به شما و قوه محترم قضاییه در این فقره ی آقای «پشتش گرمه» هستند.

و اگر اذهان قبیله هانی معادل باشند با اذهان عمومی ملت ایران که منتظر حکم عادلانه پرونده ی «پشتش گرمه» هستند.

و اگر خود هانی ابن عروه را نیز معادل بدانیم با «شأن و آبروی قوه قضاییه» ،(زیرا قبیله هانی میخواستند بدانند هانی سالم است و اکنون مردم ایران نیز با این پرونده میخواهند بدانند قوه قضاییه سالم است؟) باید گفت که اکنون شما بر سر دوراهی سخت انتخاب ایستاده اید که آیا همچون علی ابن ابیطالب ع در مقام صدور حکم و عدالت قیام کنید! - یا زبانم لال- قاضی شریح دیگری در تایخ شیعه ثبت شود!

ما امیدواریم که شما قاضی شجاع و محترم، علیرغم تمام فشارهایی که بر دوش شماست «حکمی علوی» صادر خواهید کرد.

انشاالله تعالی.

بازنشر مطلب در راهکارنیوز +

نظرات  (۱)

۰۹ اسفند ۹۳ ، ۱۰:۵۷ کفشدار هیئت
با سلام

بنظر شما چند نفر توی این کشور 75میلیونی امام زمانی (عج)، مثل ایت الله جنتی ،ایت الله خزعلی ، ایت الله محمدی گیلانی پیدا میشه؟
حفظ نظامی که بگفته بزرگان  از نماز هم واجبتره ایا بوسیله اقازادگی و اغماض از گناهان کبیره ای که انها در حق نظام انجام دادن ،واقعا ممکنه؟
از قدیم گفتن:
 هر چه بگندد نمکش می زنند
وای از ان روز که بگندد نمک
کم کم داره این ضرب المثل در مورد برخی خواص و بزرگان نمود پیدا می کنه
انقلاب کردیم که همین نوری چشمی ها رو نداشته باشیم ولی ظاهر فقط شاه و شاهزاده جاشو به اقا و اقازاده داده
پاسخ:
سلام
انشاالله درست میشود

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.