شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

علی مطهری را حذف نکنید!

يكشنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۳۲ ق.ظ

پس از آنکه کمیسیون فرهنگی مجلس، علی مطهری را به عنوان کاندیدای عضویت در هیئت نظارت بر مطبوعات معرفی نکرد وی این اقدام را «بی تدبیری و دور از اخلاق» خواند اما درعین حال آن را قانونی دانست. +

اگر خوانندگان محترم بیاد داشته باشند چندی پیش نیز علی مطهری بابت ضعف نظارت بر وضعیت تردد موتورسیکلت های سطح شهر تهران نزد رهبر معظم انقلاب گلایه کرده بود و قس..

سوال این است که چه اشکالی دارد تا وضعیت تردد موتورسیکلت های بارکش در سطح شهر تهران به عنوان یک آسیب اجتماعی در کمیسیون های مربوطه مورد مداقه قرار گیرد و هیئت نظارتی متشکل از «یکنفر» آنهم به عضویت آقای علی مطهری برای پیگیری ساماندهی بر وضعیت این مشکل ترافیکی ایجاد و راه اندازی شود تا مردم دعاگوی ایشان باشند؟

بالاخره وقتی یک نماینده پارلمان جمهوری اسلامی موضوع نابسامانی های تردد موتورسیکلتهای تهران را نزد ارشدترین مدیر نظام مطرح میکند حتما و حُکما این موضوع یک مسئله ی بسیار مهم! و حاد! است لذا جا دارد تا فکری اساسی برای آن کرد.

چرا وقتی فرد شایسته! مدیر! مدبر! و خدوم! همچون علی مطهری تصمیم به خدمت دارد این فرصت از وی دریغ شود؟

بنظر نگارنده، این کم لطفی اعضای محترم خانه ملت، هم از انصاف دور است هم از تدبر و هم از قسمی که یاد کرده اند.

لطفا برای تبیین بیشتر دغدغه ی بجای! آقای مطهری نگاهی به تصاویر زیر مفید خواهد بود :


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۵/۰۵
مهران موزون

نظرات  (۳)

سلام حجی
روحمون رو شاد کردی! ای والله
پاسخ:
سلام
عاقبتت خیر گ گ
واقعا مسئله موتورسوارها یکی از بحران های پیش روی کشور بود که با تدبیر خلف صالح شهید مطهری و نماینده آزاده مجلس حل و فصل شد!
واقعا دلم می سوزه که بعضیا میرن پیش آقا و مباحث کم اهمیتی مثل معضلات فرهنگی و اقتصادی و سیاست خارجی و ... رو مطرح می کنن!
.......
یه بار دیگه مرور کنین فرمایشات گهربار مطهری رو:
«میگن دفتر رهبری گفته به موتور سوارها گیر ندین»
 ... ای خدا!
پاسخ:
خدا حفظش کنه.
نمیدونم اسمش توی بنیاد نخبگان هست یا نه؟
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام بالاخره هرحکومتی نیاز به یک **** داره پس ملت چجوری دردوغم وجود رانت خواران وتکنوکرات هارا تحمل کنند؟(البته با رعایت کامل ادب واحترام به شهید مطهری)
متأسفانه آیه صُمٌ بُکمٌ عُمیٌ این روزها بسیار پرمصرف شده
خدا قرآن عظیم الشأن را ازمانگیرد(انشاالله) که حتی برای کوچکترین تحرکی هم که دردنیا اتفاق می افتد مصداق های زیبا و محکمی دارد.
پاسخ:
سلام
همینطوره

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.