شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

آیا اجرای حکم فائزه هاشمی متوقف شده؟

يكشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ

ریاست محترم قوه قضاییه

حضرت آیت الله آملی لاریجانی،

سلام و علیکم

احتراماً اگر خاطر شریفتان باشد به تاریخ 90/10/13 فردی بنام فائزه بهرمانی(معروف به هاشمی) از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام مجرم شناخته شده و به 6 ماه حبس و 5 سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد(یعنی تا 95/10/13) که البته این محکومیت شامل اتهامات فعالیتهای سال 88 مشارالیها نمی شود و ملت ایران همچنان منتظرند تا این پرونده نیز هر چه سریعتر در ترازوی عدالت قوه محترم قضاییه سنجش و رسیدگی گردد.

اما حکمی که در مورخه فوق الذکر در رسانه نیز علنی شده  + و نامبرده 6 ماه حبس  را آنگونه که همه شنیدند! سپری نمود ظاهراً قرار نیست به طور کامل اجرا شود.


چرا؟

عرض می کنم.

تکلیف 5 سال محرومیت ایشان از فعالیت های فرهنگی، سیاسی و مطبوعاتی چه می شود؟

آیا بخشش و تخفیفی شامل حال خانم بهرمانی شده است؟

اگر پاسخ مثبت است، آیا بهتر نیست این خبر علنی شود تا اذهان عمومی با دیدن و شنیدن برخی تحرکات ایشان دچار شائبه ی قانون شکنی از سوی وی نشوند؟

و اگر بخششی در کار نبوده و نیست آیا حضرتعالی که روزی دغدغه ی آبروی رئیس محترم جمهور را برای ایجاد شائبه در بازدید از زندان اوین داشتید چرا اکنون نگران ایجاد شائبه ی چشم بستن قوه قضاییه بر قانون شکنی خانم فائزه ی بهرمانی نیستید؟جناب آقای آملی لاریجانی،

ریاست محترم قوه قضاییه،

با کمال احترام : آگاه باشید که مردم بی آنکه خبری بابت تخفیف در حکم محرومیت 5 ساله ی فعالیت های خانم بهرمانی بشنوند دائما می بینند و میشنوند که وی در سطح جامعه دست به مصاحبه ها و گاهاً شرکت در نشست های فرهنگی و سیاسی میکند.

آیا خبر انتخاب ایشان به ریاست انجمن دفاع از آزادی مطبوعات را باید فعالیتی سیاسی تلقی کنیم؟ یا فرهنگی و یا مطبوعاتی؟

جناب آیت الله،

خواهشمندیم نگران ایجاد این شائبه در سطح جامعه باشید که قوه قضاییه بابت نسبت آقای هاشمی با فائزه، مصلحت دیده تا اجرای حکم را متوقف کند.امید داریم که این شائبه اشتباه بوده و سخنگوی محترم قوه قضاییه هرچه سریعتر در خصوص بخشش فائزه بهرمانی و یا قانون شکنی ایشان اطلاعرسانی دقیق فرمایند.

والعاقبه للمتقین

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۱۱/۲۷
مهران موزون

نظرات  (۳)

۲۷ بهمن ۹۲ ، ۱۶:۰۴ علی احمدی نژاد
واقعا باید با اینا چیکار کرد؟
اینو داری؟
http://www.seratnews.ir/fa/news/164203/%D8%AD%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D8%AE%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA
لطفا از سوی ملت ایران سخن نرانید.هیچ کس منتظر نیست تا حکمی برای خانم رفسنجانی اجرا شه.البته منتظر اجرای احکام در مورد امثال مرتضوی هستند.در ضمن آمار بخواهی باید بگم ما بیشماریم چون خودتون در انتخابات ریاست جمهوری دیدین.
پاسخ:
علیک سلام
1) اگر میخواهی بدانی نظر ملت در مورد فائزه چیست برو گوگل و تایپ کن « نقش فائزه هاشمی در فتنه 88 »
2) اگر بنده حق ندارم منعکس کننده ی نظر ملت در نوشته هایم باشم شما به چه حقی از طرف ملت سخن میگویید؟ وقتی می گویید :هیچکس منتظر نیست....حتما منظورتان هیچکس از ملت است دیگر!
3) اینجا بحث از فائزه شده و بیخود نام دیگران را نیاورید وگرنه تا هم فیها خالدون قلم بنده و شما بدید مصروف شلیک اسامی متقابل در این کامنتینگ شود....من از اکبر میگویم و تو از اصغر میدهی جوابم؟
4) بیشماری شما در 9 دی هم معلوم بود. بیشماری تان در نصف + 1 درصدتان معلوم بود. ضمنا بیشماری تان در عقل و درایت تان در صداقتتان در سبد کالا توزیع کردنتان در لشکرمدیران بازنشسته و بابابزرگهایتان کاملا پیداست.
5) کامنت بعدی ات مودبانه و منطقی نباشد تایید نخواهد شد چون بنده بیکار نیستم که وقتم را تلف چنین مطالب ابتدایی کنم.
6) از خدا میخواهم شما را در روز قیامت با فائزه هاشمی و مرا با مرتضوی محشور کند. راضی شدید؟
۲۹ بهمن ۹۲ ، ۱۲:۵۵ کفشدار هیئت

"ابن ‌عباس" نقل مى‌کند: در حجة‌الوداع با رسول خدا­(ص) مشغول انجام مناسک حج بودیم ، حضرت حلقه­ی در کعبه را گرفته رو به ما کردند و فرمودند:

«آیا مى­خواهید شما را از نشانه­ها و حوادث پیش از قیامت (و ظهور حضرت مهدى علیه­السلام) خبردار کنم؟

سلمان که از همه­ی ایشان نزدیک­تر ایستاده بود، گفت: بلى یا رسول‌‌الله!

ایشان فرمودند:

از جمله­ی آن­ها ضایع و تباه کردن نمازها و تبعیت از شهوت­ها، متمایل شدن به هواهاى نفسانی، تکریم و بزرگداشت ثروتمندان و مال‌پرستان و فروختن دین به قیمت دنیاست. در این زمان است که قلب مؤمن در درونش همانند نمک در آب حل مى‌شود؛ چرا که منکرات، کژی­ها و کاستی­ها را مى‌بیند و قدرت تغییر آن­ها را ندارد.

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

اى سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست، آری!‌ و در آن ­موقع ولایت امور به دست حاکمان و امیران ستمگر و وزیران فاسق و معتمدان و مسئولان محلى ستمکار و امناء خائن مى‌افتد!

آیا واقعا چنین روزى خواهد آمد؟

سلمان،‌ قسم به آنکه جانم به قبضه قدرت اوست، آری! در آن زمان است که منکرات و انحرافات، معروف؛ و خوب و اعمال پسندیده، منکر و ناپسند شمرده مى­شود. شخص خائن، معتمد و شخص امین، خائن خوانده شود. دروغگو را تائید و راستگو را تکذیب مى‌کند.

آیا واقعا چنین روزى خواهد آمد؟

قسم به آنکه جانم در دستانش است، آرى در آن زمان است که زنان فرمانروا مى­شوند و سرورى مى­یابند. با زنان و کنیزکان مشورت مى­شود و کودکان بر منبرها مى­نشینند و قبح دروغ ریخته مى­شود. فى‌ء، که حق عمومى و همگانى است غنیمت و بهره­ی شخصى شمرده مى­شود. شخص به والدینش ستم مى­­کند و در عین حال به دوستش خدمت، لیکن درآنجاست که ستاره­ی دنباله‌دار طلوع مى‌کند.

آیا چنین چیزى اتفاق خواهد افتاد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست، آری. در چنین شرایطى است که مرد با همسرش در تجارت شریک مى‌شود، خوى و عادت­هاى شخصى و باطل زیاد شده و خوبی­ها به شدت کم مى‌شود. شخصى به خاطر تنگدستى و فشار طلبکاران تحقیر مى‌شود. زمانى است که بازار­ها به هم نزدیک مى‌شوند و یکى مى‌گوید: چیزى نفروختم و دیگرى مى‌گوید: سودى نبردم و در نتیجه چیزى جز شکایت کردن و مذمت خود نمى‌بینی.

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست آرى. در آن زمان است که به دنبال این حوادث اقوامى بر آن­ها والى مى­شوند که اگر حرفى بزنند آن­ها را مى­کشند و اگر ساکت بمانند غارتشان مى‌کنند تا اینکه از اموالشان بهره‌مند شوند و به حریمشان تجاوز کنند و حرمتشان را شکسته و خونشان را بریزند . قلب­هاى آن­ها کاملا از ترس و خوف پر­گشته و آن­ها را جز در حالت خوف و هراس و وحشت نمى‌یابی.

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم به دست اوست آری. در آن زمان است که چیزى از مشرق و مغرب مى­آید و امت مرا رنگارنگ مى‌­کند پس، واى به حال ضعیفان امت من! از دست آن­ها و واى بر آن­ها که خدا چه براى آن­ها مهیا کرده و چگونه مترصد آن­هاست. نه به کوچکترها رحم مى‌کنند نه به بزرگترها احترام مى‌گذارند. از خطاکاران نمى‌گذرند. بدن­هایشان بدن انسان و قلب­هایشان قلب شیطان است.

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به کسى که جانم به دست اوست آری. در آن زمان ثروتمند از وضعیت فقیر دلش نمى­سوزد، به طورى که گدا بین نماز جمعه و نماز عصر از مردم گدایى مى‌کند، اما کسى را که چیزى در دستش بگذارد نمى‌یابد.

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست آری. در آن زمان "روبیضه" به سخن مى‌آید.

پدر و مادرم به فدایت، روبیضه چیست؟

کسى که تا به حال صحبت نمى­کرد و براى عموم مردم به سخن مى‌آید و جز کمى از او فرمان نبرند».برخی از این اتفاقات خارج از اسلام و در سراسر جهان اتفاق می افتد و برخی هم دقیقا فلاکت و بدبختی جهان اسلام را بیان می کند برخی از تعابیر هم بیانگر احوال شیعیانه

خیلی باید مراقب بود

اگه الان هم به اطرافمون نگاه کنیم برخی از این اتفاقا در حال وقوع هستند


از شر شیطان پناه می برم به خداوند متعال


پاسخ:
سلام. ضمن تشکر از شما برای ذکر این روایت تکان دهنده باید عرض کنم بنظر بنده آنجا که می فرمایند :((..  چیزى از مشرق و مغرب می آید و امت مرا رنگارنگ مى‌­کند پس، واى به حال ضعیفان امت من ..)) مقصود ایشان «رسانه» است. اعم از تلویزیون، ماهواره، اینترنت و...

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.