شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

سیاسی، فرهنگی، اجتماعی

شنود

در سپهر ملیِ «گفت و شنودِ» کشوری که ردپای 5000 سال تمدن در آن وجود دارد و مزین به آموزه های متعالی دینی همچون اسلام نیز هست، زیبنده نیست که سهم «گفتن» ها بسیار بیشتر از «شنیدن»ها باشد.
شنیدن نه به معنای پذیرشِ بی چون و چرا، بلکه ناظر بر این آسیب که قوه ی شنیداری ما بسیار کمتر از قوه ی گفتارمان فعال و آماده ارتباط با طرف مقابل است.
ما در غالب گفت وشنودهای فی مابین، اگر هم به ظاهر در حال توجه به سخنان طرف مقابل هستیم، درواقع منتظریم تا رشته ی سخن را در دست گرفته و آنچه را که از پیش آماده نموده ایم روانه ی روبرو کنیم.
این موضوع را یک آسیب فرهنگی عمیق برای کشوری که سعدی ها، فردوسی ها، خواجه نصیرها، ابن سیناها و ... را به جهان ارائه کرده است می دانم.
پایگاه شنود، محلی است برای شنیدن سخنان دوستان و عابرانی که در فضای مجازی گذرشان به این دریچه ی سخن می افتد.
فضای محقر «شنود»،
به شرط عدم اسائه ادب و رعایت نزاکت در سخن، به روی هر مخالف و موافقی گشوده است.

رضا خاتمی هم زبان گشود

شنبه, ۲ شهریور ۱۳۹۲، ۱۱:۱۸ ق.ظ
برادر معلوم المواضع محمدخاتمی را همه می شناسیم.
او با رانت «برادر رئیس جمهور بودن» در عرصه سیاسی کشور، سری میان سرها درآورد و در سالهای دولت محمد خاتمی اقدام به اظهارات شاذ و مواضع غالباً گستاخانه ای کرد که از وی چهره ای نامحبوب نزد نیروهای ارزشی و دلسوز نظام ساخت.
رضا خاتمی که عضو حزب منحله و معدوم مشارکت و از نمایندگان متحصن در واقعه خیانت بار تحصن مجلس ششم است در سال 1379 چند روز پس از آنکه رهبرمعظم انقلاب، در جمع کارگزاران نظام مسئله اصلاح طلبی حقیقی را تبیین فرمودند . در اظهاراتی گستاخانه و موهن گفت : " رهبران دینی حق ندارند از طرف مردم حرف بزنند . " ( روزنامه بهار ، 29/4/79 )

رضا خاتمی به تازگی نیز بیانیه ای به شرح زیر صادر نموده که می خوانید :

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای حبیبی دبیر کل محترم موتلفه
با سلام
گمان من این بود که عمر دروغ و شانتاژ و فریب با إتمام کار دولت معجزه هزاره سوم به پایان رسیده است اما اینک به این نتیجه رسیده ام که آن بداخلاقی ها و انحرافات ریشه در جایی دارد که هنوز در اسلامیت و انقلابی گری خود بسیار ادعا دارد و همچنان خود را داعیه دار و پیشتاز اصولگرایى می داند. جنابعالی در مناظره جمعه اول شهریور نود ودو در یک فرصت طلبی آشکار مدعی شدید که در یک بیانیه جبهه مشارکت آمده است که جمهوری اسلامی یک پارادوکس است و این حزب برای حل این پارادوکس جمهوری را انتخاب کرده است. خواهشمندم جهت اثبات این ادعا مستند خود را منتشر کنید و معلوم دارید در کدامیک از بیانیه ها یا انتشارات جبهه مشارکت چنین مطلبی آمده است؟ واگر چنین چیزی وجود نداشت صریحا از این افترا به حزب و أشخاصی که هیچ إمکانی برای دفاع از خود ندارند عذر خواهی کنید تا عیار مسلمانی و مروت شما مشخص شود.
والسلام علی من التبع الهدی
سید محمد رضا خاتمی
صرفنظر از اینکه منظور رضا خاتمی (با توجه به عملکرد وی در چندسال گذشته) از «من التبع الهدی» کدام هدی است! و گذشته از آنکه در این بیانیه ی شاذ، باز هم رضا خاتمی گستاخی خود را در توهین به آقای حبیبی و همچنین دولت مظلوم احمدی نژاد به اثبات می رساند، دو سوال از ایشان مطرح است :
1) وی پاسخ دهد که چگونه نگران عیار مسلمانی دیگران است در حالیکه عدم التزام و تقید خود را به مراجع دینی (یک سند آن در بالا آورده شد) به اثبات رسانده است؟
2) رضا خاتمی از کدام حزب دفاع می کند؟ حزبی که انحلال رسمی آن مدتهاست که اعلان و تایید شده است و به گورستان تاریخ احزاب ایران پیوسته است؟  +


یک یادآوری بی ارتباط به این پُست :

خدا اموات بزرگوار حضرت آیت الله آملی لاریجانی را بیامرزد که فرمودند : افعی جان فتنه گران 88 گرما دیده است.

انعکاس مطلب در سرنیوز  +
انعکاس مطلب در 598   +

نظرات  (۳)

با عرض سلام و خسته نباشین خدمت شما برادر عزیز و گرامی
خواستم خدا قوتی بگم بهتون.
امیدوارم در این راه ثابت قدم باشید انشاالله
با احترام و افتخار لینک شدین
پاسخ:
سلام اخوی.
ممنون از ابراز لطف شما.
شرمنده فرمودید برای لینک شنود.
موید باشید
علیکم سلام
خواهش میکنم، افتخار دادین.
سلامت باشین انشاالله.
تشکر از شما.
پاسخ:
موید باشید اخوی.
جوان بیا منصف باشیم و به کوچه علی چپ نزنیم - در مورد اصل موضوع نامه حرف نزدی و اینکه اگر حق با خاتمی باشد چه کنیم؟ اگر تهمتی زده شده چزا عذر خواهی نمی کنیم؟ من نگرانم که بعد از این دو روز دنیا وقتی پرده ها کنار رود بنگریم که ای وای چرا از حق ولو از مخالف ما دفاع نکردیم؟
پاسخ:
ای پیر بدان که من نه بر  سبیل موتلفه ام و  بر مدار دفاع از حبیبی.
این نامه و بنگاشتنش هیچ نباشد جز «موی» و تو ای پیر! بیا و «پیچش موی» بنگر. حبیبی را رها کن و خاتمی ها رابنگر که از غار سکوت 4 ساله آرام و آرام و دمان به بیرون می لغزند.
و برماست که برشان فریاد زنیم : خموش باشید که حامیان فتنه.
خموش باشید که ای خواستاران جمهوری اسلامی جعلی.
گرفتی پیر؟؟؟

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.